כלי נגישות

ביה"ס רמ"ה

ביה"ס רמ"ה הוא מרכז טיפוח והעשרה למחוננים ומצטיינים מכתה א' ועד ט' הפועל בפיקוח ואחריות האגף למחוננים ומצטיינים של משרד החינוך בשיתוף עם עיריית רמת השרון.
תלמידים אשר נמצאו מתאימים לקחת חלק בתכנית (ע"פ מבחני האיתור של מכון סאלד ) מגיעים ליום העשרה שבועי כאשר בשאר ימי השבוע הם לומדים בבתי הספר העירוניים המהווים את סביבת בני גילם הטבעית. מסגרת זו של יום העשרה מאפשרת לילדים אלו לקחת חלק בפעילויות בתי הספר הרגילים ויחד עם זאת לקבל את המענה הפדגוגי המותאם לצרכיהם. בצוות מורי בית הספר מלמדים מומחים בתחומם: ארכיטקטית, ביולוג ימי, בלשן, שחמטאי ועוד רבים וטובים. הם בונים את תכניות הלימודים בהתאמה ליכולות ולצרכים הקוגניטיביים והרגשיים של הילד המחונן ובכך מאפשרים להם להגיע לביטוי ומיצוי יכולותיהם תוך כדי מפגש לימודי עם קבוצת השווים כלומר עם ילדים הדומים להם ברמת העניין, הסקרנות, החשיבה הביקורתית והיצירתיות.
במסגרת ביה"ס רמ"ה פועלות מספר תכניות העשרה. תכניות הלימוד בביה"ס הן ייחודיות ונבנות בהלימה לצרכים ההתפתחותיים האינטלקטואליים והרגשיים של התלמידים המחוננים והמצטיינים מתוך רצון לאפשר סקרנות פתוחה, מבט חוקר ועניין בלמידה כדרך חיים. בית הספר שואף להוות מסגרת לימודים מעשירה, מפתחת ותומכת; מסגרת מלווה לתוכנית הלימודים בבתי ספר האם. המטרה היא לאפשר לתלמיד המחונן והמצטיין ללמוד ולהתפתח, בהתאם לכישוריו ולאפיוניו המיוחדים, באווירה חופשית ומחייבת כאחת.
ביה"ס רמ"ה החל את דרכו כביה"ס למחוננים בלבד בראשית שנות ה-90 ופעל במבנים שונים (כמו אשכול הפיס) בעיר וכעת הוא נותן מענה פדגוגי רצוף ומגוון לתלמידים מחוננים ומצטיינים החל מכתה א' ועד כתה ט. בביה"ס רמ"ה לומדים כעת כ-470 תלמידים.
בשנת 2012  עבר ביה"ס למשכן קבע  ברחוב שבטי ישראל 102.

Login or Register

Facebook user?

You can use your Facebook account to sign into our site.

fb iconLog in with Facebook

LOG IN