odi2

Switch to desktop Register Login

אמהות ובנות - הקשר הנשי

d

w

לרצות, להעיז, להבין, ליזום, להגשים, להשפיע –

מפגש עם נשים שעשו ועושות דרך

אי-שם בתל-אביב, בנוף אורבני טיפוסי, בין חניונים גדושים לבין בניינים אפרוריים, באי של שיק הטבול בפשטות אלגנטית, נפגשנו לשיח, בערב שהוקדש לבנות תוכנית רם ואימהותיהן, (וגם אב אחד).

בערב, שמענו על דרכים ובחירות שעשו נשים בחייהן ובתחום המקצועי בו בחרו.

שמענו את סיפורה של רוית נאור- פורצת דרכים, רוית, בעלת תואר ראשון בסוציולוגיה ובחינוך ובעלת תואר שני בקומוניקציה מהאוניברסיטה העברית בירושלים. עיתונאית, מטפסת הרים והייתה לישראלית הראשונה שהעפילה לפסגתו של הר האלברוס, ההר הגבוה באירופה, רוית הובילה משלחת ישראלית רוסית לחציית ימת בייקל בסיביר המזרחית ובשנת 2000 הובילה את המשלחת הישראלית היחידה שהצליחה להגיע (עד כה), אל הקוטב הצפוני, 90 מעלות צפון. רוית, עבדה כטייסת מסחרית, והיום גם מדריכת מסעות. בשנת 2010 התגלה במוחה גידול, שטופל ונותח בהצלחה, אולם, גם הגידול, מעולם לא עצר אותה או מנע ממנה להמשיך לגמוע מהחיים, בכפות גדולות וגדושות של אתגרים, אושר והנאה. 

צפרא פרלמוטר- יזמית, בת קיבוץ מפלסים, למדה אופנה ועבדה בעיצוב ובשיווק, עד שבעקבות המחאה החברתית הקימה בעזרת שותפתה דליה קפוזה, את שותפות הקו.קו. מתוך תפיסה שהעתיד נמצא בכלכלה צודקת, והוא טמון בהקמת מרכזי רווח שיתופיים המבוססים על ערכים של שוויון יחסי, שקיפות ואחריות חברתית. המודל העסקי אותו הציעה, הוא חברה שתהיה שייכת שווה בשווה לצוות המייסד ולעוד הרבה שותפים ושותפות מהציבור. 

המיזם החברתי-אופנתי קורא לקהל הלקוחות להשקיע בו ולהפוך להיות חלק ממנו. הלקוחות מציעים, מצביעים ומשפיעים על עיצוב הקולקציה, כמו גם על אופי החברה. כך, למשל, 10% מהרווחים המחולקים נתרמים לטובת פעילות חברתית על-פי בחירת השותפות. לשאלה "למה אופנה?", "כי כולנו אוהבים להתלבש וכולנו רוכשים בגדים. בכל קנייה, אנחנו בוחרים מי ייהנה מהכסף שלנו".

- פרופ' רחל פופובצר – מרצה בכירה וחוקרת בפקולטה להנדסה וחברה במרכז לננו-רפואה במכון לננוטכנולוגיה באוניברסיטת בר אילן. רחלה ספרה על הדרך המדעית שעשתה, מלימודי פיזיקה ופילוסופיה לתואר ראשון באוניברסיטת בר אילן, דרך לימודי תואר שני ושלישי בהנדסה ביו-רפואית והנדסת חשמל באוניברסיטת תל אביב. 

במחקרה עוסקת רחלה, בפיתוח ננו-חלקיקי זהב המשפרים באופן דרמטי את ההדמיה הרפואית של גידולים סרטניים המאפשרים אבחון מוקדם שלהם, ואף יכולים לשפר את מידת הדיוק והיעילות של כל שלש האסטרטגיות שבהן רופאים משתמשים למלחמה בסרטן- ניתוח, כימוטרפיה והקרנות. בכוונת הצוות של רחלה, למצוא את הדרך שתאפשר בעתיד, לדייק בכיוון המלחמה בתאי-הסרטן ובהפחתת הפגיעה בתאים הבריאים.

רחלה ספרה על צוות החוקרים במעבדתה, שכולל נשים רבות, שלמרות מטלות הבית, וגידול הילדים, מצליחות להגיע להישגים מדעיים רבים, כמו כל מדען אחר. וזאת באסטרטגיה של התמקדות במטרה, ואירגון נכון של הזמן.

- שילי בן דוד – שהיא גם אמא של אביגיל שלומדת בתוכנית רם ברמה, בעלת תואר בהנדסת תעשיה וניהול בוגרת הטכניון, בעלת תואר שני במנהל עסקים

בוגרת לימודי נגרות, לימודי עיצוב פנים, ולימודי אמנות פלסטית במדרשה לאומנות. שילי ספרה על התפקידים אותם מלאה, מניהול פרויקטים, מערכות מידע, תכנון ועיצוב של חנויות, משרדים ובתים, יעוץ הנדסי, אמנות ועיצוב. 

שילי עוסקת היום ביעוץ לפרויקטי תשתיות אסטרטגיים כגון הקמת השדה הסולארי הגדול במזה"ת, אינטגרציה של פרויקטי בינוי ועוד

בזמנה החופשי מציירת, משפצת רהיטים, תופרת ומגדלת 3 ילדים מדהימים. 

המוטו של שילי לחיים: לעשות, לעשות, לעשות...

-

כל האורחות, הדגישו בפני הבנות, את החשיבות של אהבת המקצוע בו בוחרים, את האמונה בכוחן וביכולותיהן. את ההתמדה וההתמקדות בעשייה.

דרג פריט זה
(0 הצבעות)

השאר תגובה

אנא הקפד למלא את שדות החובה (*) קוד HTML איננו מותר

למעלה

Rama School. All rights reserved.

Top Desktop version