odi2

Switch to desktop Register Login

רום (כתות ג'-ח')

רום ג: יום שני 16:15-19:15

רום ד: יום חמישי 16:15-19:15

רום ה-ז: יום רביעי 16:15-19:15

 

תכנית "רום" היא תכנית העשרה המיועדת לתלמידים מצטיינים בין הכתות ג-ז והינה תכנית צומחת הפועלת בשעות אחר הצהריים.

התכנית משלבת למידה חווייתית בין תחומי דעת שונים ממדעים אומניות והומניסטיקה. בין הנושאים הנלמדים נמצא קורסים העוסקים בזאולוגיה, הוכחה ,אמנות, מטאורולוגיה ,תיאטרון ועוד…

מורי תכנית "רום" הם חלק מצוות רמ"ה ובונים את התכניות הייחודיות בהתאמה לצרכים הפדגוגיים של הילדים תוך טיפוח הסקרנות והיצירתיות הטמונים בהם. תלמידי תכנית "רום" לומדים שני קורסים סמסטריאליים (כלומר ארבעה קורסים בשנה).התכנית נבנית בצורה ספיראלית תוך התייחסות למיומנויות והידע אליהם נחשפים הילדים במהלך שנות השתתפותם בתכנית.

 

שיעורים

 שכבה ג'
רכז כתות ג- ד"ר אלעד שגב

 

כימיה במעבדה - אלעד בר דוד

 

נצא למסע מופלא בעולם המדע - נתבונן ביצורים מיקרוסקופיים ונכיר ענקים. נצפה בתגובות בין חומרים שונים ונטעם מהכימיה של המטבח, נבצע ניסויים בפיזיקה ונפליג בדמיון לעולמות רחוקים בחלל.
בקורס נתחקה אחר שיטות המחקר של המדענים, נתנסה בעבודה עם כלי מעבדה,  וניווכח שהמדע מופיע בכל פינה בחיי היומיום שלנו. 

 

העולם שסביבי ואני שבתוכו - רוני ברות

בין דו לתלת מימד העולם שסביבי ואני שבתוכו.
מטרת הקורס היא לפתח את יכולת התבוננות ,ההבעה בחומרים שונים והחשיבה המפשטת.
בקורס זה נתנסה ביצירה אישית מתוך בהתייחסות והתבוננות בעולם שסביבנו, בעולמנו הפנימי ומעבר בין מציאות פנימית לחיצונית. דמיון, רגשות,השכלה וחשיבה, יהוו עבורנו חומרי גלם ליצירת עבודות אמנות אישיות.
ניצור בטכניקות שונות ומגוונות ונעסוק ברישום מהטבע,ציור בצבעים מסוגים שונים, פיסול, בחומרים שונים, תיאטרון בובות צילום ועוד.
המעבר החופשי בין דרכי הבעה שונות;מציור וחשיבה מופשטת לריאליזם, מהדמיוני לממשי, ומפיסול בחומרים שונים, לצילום ולכתיבה, יעצימו את כוחותיו של התלמיד ויבנו את ביטחונו ביכולותיו.

זואולוגיה - ירון גרינברג

בקורס זואולוגיה נכיר את עולמם המופלא של בעלי החיים. נעסוק בנושאים כגון מיון עולם החי, היכרות מגוונת עם מחלקות בעלי החיים ועוד נושאים נבחרים,  נעשה זאת במגוון שיטות ודרכים.

הלמידה בקורס מגוונת וחווייתית, מועברת בשילוב מצגות, חידונים, משימות קבוצתיות בדגש על שיתוף פעולה, תרגילי המחשה, וכמובן שגם עבודה עם בעלי חיים במגוון דרכים.

איך חושבים בסינית - סמדר וינטר

בקורס זה נלמד על השפה המדוברת ביותר בעולם....סינית! נלמד גם על התרבות הסינית על מנהגים סינים ונעמוד על הקשר המעניין בין שפה לתרבות.  בקורס נלמד על המבנה המיוחד של השפה הסינית והשוני המהותי משפות לטיניות ושמיות: שפה מוסיקלית וטונאלית, בה לצלילים מאוד דומים וקרובים ישנה משמעות שונה לגמרי! שפה בה אין א'-ב', אלא סימניות עתיקות יומין בלבד! שפה הבנויה מצירופים ומלוגיקה!  נשאל את עצמנו, האם שפה כה שונה משפיע גם על דרך חשיבה והתנהלות שונה?  המטרה העיקרית של הקורס תהיה ללמד ולייצר אצל התלמידים "חשיבה סינית", כלומר הבנה מעמיקה אך ראשונית של מבנה השפה הסינית והקשר בין תרבות לשפה.  שיטת ההוראה חווייתית ומולטי-דיסציפלינארית: מצגות, סרטונים, שירים, משחקים, חידות, יצירה ועוד.  לביטוי "זה נשמע לי כמו סינית" תהיה משמעות חדשה עבורכם!

דיויד בלינקה - שחקנים קטנים גדולים

קפיצת ראש אל תוך העולם המופלא של התיאטרון וניסיון לפרק את מרכיבי הקסם שבו – דמות, סיפור, קונפליקט, דיאלוג, עבודה עם פרטנר ועוד. באמצעות תרגילי משחק, תנועה ודמיון חווייתיים, שימוש בחושים ועידוד היצירתיות נתנסה בדרכים שונות של בניית דמות על במה, שימוש באביזרים ובמוסיקה, נספר סיפורים ונתרגם אותם לסצנה דרמטית, נלמד איך יוצרים מקום על במה גם כשהיא ריקה לחלוטין, נתנסה בסצנות אילמות ונבין שאפשר לשחק גם בלי מילים. לאורך המפגשים נלמד להכיר ולסמוך יותר אחד על השני ונבין שמשחק טוב על במה מתבטא בעבודת צוות ושיתוף פעולה.

ענת אש-מור – ממעמקי הכדור

"מעמקי הכדור" הוא מסע מרתק המתחיל בליבת כדור הארץ, וממשיך דרך כל שכבותיו עד לאטמוספירה. יחד, נבין מדוע כדור הארץ עגול ומה גורם לו להיות משוכב כפי שהוא. נבקר בקרום בו אנו חיים, נכיר ונתנסה יחד בתהליכים הגיאולוגיים המעצבים אותו דרך ניסוי, תהייה ותצפית. נמשיך במסענו ונקשור את כדוה"א אל השמש והאקלים שסביבנו ונבין כיצד כל הגורמים הללו משפיעים על כלל התהליכים הגיאולוגיים, שרשראות ההרים והעמקים שסביבנו. לסיום, נצרף את כל חלקי הפאזל וכמו האסטרונאוטים נביט מרחוק על התמונה הכללית שנקראת הכדור הכחול.

 

שכבה ד'
רכז כתות ד- אורי דרוקמן

 

הרמז- סתיו מורג

בתכנית אנחנו נותנים לילדים הזדמנות  להיכנס לנעליים של חוקרים מהמדורים השונים ולפתור תעלומות. במהלך המפגשים הם מעלים השערות, לומדים כיצד מנוהלת חקירה מקצועית, בודקים ממצאים כגון טביעות אצבע, מגלים כיצד מפענחים מניעים, בסיסיים, איך פוסלים או מאששים חשדות יעלו השערות, יפריכו תאוריות ויבינו מה נדרש כדי לבסס תיק. כל זאת, באמצעות חקירה אותה מנהלים התלמידים עצמם על בסיס מידע הנחשף במסגרת השיעורים.

שחמט - גנאדי בירגר

בשעת המשחק התלמיד מפנה את תשומת ליבו ל"עולם אחר" עם חוקים משלו וזה משחרר אותו מהגבולות והמחויבות של ה"עולם האמיתי". תחושת שחרור זו נותנת לו חופש לנסות דברים חדשים. לאורך כל המשחק התלמיד עומד בפני אתגרים מחשבתיים ונדרש למצוא פתרון לבעיות אותן הוא פוגש במהלך המשחק. חווית המשחק יוצרת תנאים טובים ללמידה הנובעת מהנאת המשחק.
במקביל, נעשה הכירות עם עקרונות השחמט. נלמד לקחת אחריות להחלטות הנעשות במהלך המשחק (נגעת נסעת), ונלמד להבחין ב"יופי" הטמון במשחק באמצאות פתירת בעיות וניתוח משחקי מופת.

רותי דה פאריס - אמנות, סדנת חומרים

במהלך השנה נעבוד דרך הדמיון שלנו, נלמד על פנטזיה ומיתולוגיה, ועל הייצוג שלהם באמנות. נלמד איך לעבוד מסודר ואיך להתפרע, לשחרר ולבטא את עצמנו במגוון רחב של חומרים ואנרגיות. נסתכל על עצמנו ועל סביבתנו, נחשוב על מושגים רחבים באמנות וביום יום. נחקור את גבולות התנועה והיצירה שלנו, ונלמד איך לפתח את הרעיונות שלנו. נלמד מושגים מעולם האמנות, טכניקות קלאסיות לשימוש בכלי העבודה והחומרים בסדנא.

פנתאון - סתיו מורג

משחק תפקידים "מיתולגיות". על בסיס המשחק מבוכים ודרקונים. מועבר בעזרת מיניאטורות, לוחות קרב, קוביות ועזרים מדליקים.
ההרפתקנים נשלחים למשימה חשובה מעין כמוה. במהלכה הם יגיעו לאולימפוס, ואלהלה, עיר הירקן. הם יציצו לתרבויות שונות, יבקרו בתקופות שונות וילמדו על האלים אשר גרו בערים אגדתיות ומשם שלטו בעולם.
בקורס שלנו נסייר בכמה מערי האלים המוכרות יותר והמוכרות פחות, נפגוש במפלצות מיתולוגיות, גיבורים וגיבורות, נכיר את האמונות והטקסים הנסתרים, נחקור את הדומה והשונה בין תרבויות מכל קצווי עולם ונשתתף בסיפורים המיתולוגיים של אלים ממגוון תרבויות.

ג׳אגלינג

 

בקורס ג׳אגלינג נעסוק באמנויות הקרקס נלמד ללהטט במגוון כלים כגון כדורים, מקל פרח ועוד. כמו כן, נהנה מהאתגר שבלהטוטים ונפתח את יכולת ההתמדה וההתמודדות עם תסכולים. יתר על כן, נעז לנסות תרגילים משוגעים ויצירתיים, וניווכח שאימון+אמונה=אמנות!

 

 

 

שכבות ה-ז
רכז כתות ה-ז- גיא מור

הוכחה – ד"ר יואב ברויאר

במהלך הקורס נפתח את חשיבתנו הריאלית במגוון כיוונים ונושאים.
נתרגל לוגיקה קלאסית, נטעם מעט מתורת הגרפים, נלמד אודות הצפנה ונפצח צפנים ,נשמע סיפורים רבים שמטרתם להקנות הרגלי חשיבה מחד גיסא ולפתח את הדמיון מאידך גיסא,
נתנסה בדומינו המבוסס על כללים מורכבים, נלמד מהי רדוקציה ונפתור חידת שיבוץ...כל החוויות הללו יעשו תוך כדי משחק בשמחה

עיצוב בתלת מימד- ענבל צייזלר

הדפסה תלת מימדית היא טכנולוגית העתיד שכבר עכשיו נמצאת בהישג ידינו.
כמעט כמו במעשה קסמים, כיום ניתן להדפיס בתלת מימד צורות ומוצרים העולים בדימיוננו, אך כיצד עושים זאת?
בקורס נלמד את יסודות המידול התלת מימדי וכיצד להפוך רעיון למוצר תלת מימדי מודפס.
נכיר את טכנולוגית ההדפסה, כיצד היא פועלת, יתרונותיה וחסרונותיה ואיך אנו יכולים לעשות בה שימוש לצרכינו.
נלמד למדל בתוכנת טינקרקאד, בעזרתה נבנה מוצרים ומשחקים מקוריים פרי תכנונכם אותם נדפיס בתלת מימד.

בין טקסט לבמה - דקלה כהן

הקורס יעסוק בעיבוד של המילה הכתובה לבמה.איך הופכים משפט שמישהו אחר כתב לשלי?איך אני הופך טקסט כתוב לפעולות?
במהלך המחצית נשכתב סצנות מסיפורים אהובים למחזה ואז נעלה אותם על הבמה.
נכתוב סצנות קצרות בעצמנו ונציג אותם ונסיים בטעימה מתוך מחזה מוכר אשר סצנות ממנו יעלו על בבמה.

 

דורון לוי - ברוך שפתרנו

קורס דינמי ומאתגר העוסק בפיתוח חשיבה ודמיון דרך חידות, משחקי מילים ואתגרי חשיבה. בקורס מגוון רחב של פעילויות מילוליות הגורמות לתלמידים לחשוב בכיוונים לא שגרתיים.  בין האתגרים בקורס:
משחקי מילים ושעשועי לשון. 
תרגילי חשיבה לשיפור יצירתיות וגמישות מחשבתית. 
העשרת השפה והרחבת אוצר המילים. 

 

שפת המשחק - אורי גלובוס

 

בקורס "שפת המשחק" נשחק במשחקי קופסה מאתגרים מרחבי העולם שכל אחד מהם מייצר אינטראקציה שונה בין המשתתפים. כמובן שנערים על חברינו למשחק, נכרות בריתות, נמציא חוקים חדשים, נתמקח, נחשוף ונגלה את המזימות של חברינו ונשלח אותם הביתה "מבואסים" על שהפסידו לנו ומתכננים נקמה במשחק של שבוע הבא.

 

 

מישהו שומע אותי - יניב בנימיני

תכנית "מישהו שומע אותי", הינה תכנית לימודים המציגה לילדים תוכן מהעולם עליו גדלו ההורים שלהם בשילוב תוכן מהעולם שלהם, הדור הנוכחי.

תכנית הלימודים מקנה את הידע הבסיסי והחשיפה לעולם שידור הרדיו ולעולם העכשווי של שידורי הפודקאסט.
התכנית משלבת ידע תיאורטי וכלים מעשיים בהגשה על סגנונותיה השונים וכן, על עריכת מוזיקה. התכנית מבוססת על שיעורים עיוניים והתנסויות מעשיות.
במהלך הקורס התלמידים יכינו ויקליטו שידור משלהם.

 

בין זאולוגיה לאקולוגיה - יותם בר

 

מדעי הזואולוגיה והאקולוגיה מספקים לנו כלים להתבוננות להגדרת פערי ידע ושיטות לגשר על פערים אלו. בעזרתם נחקור, נלמד ונגלה באילו דרכים משתלב עולם בעלי החיים בזה האנושי, נתרגל דרכי התבוננות חדשות על מקומם של בעלי החיים בעולמנו, וכמובן, נבדוק האם, וכיצד כל זה משמעותי עבור כל אחד ואחת מאיתנו

 

 

 

 

 

 

למעלה

Rama School. All rights reserved.

Top Desktop version